NYT

Onsdagscafeens program for 2. halvår 2017 ligger her.

Find de kommende aktiviteter enten under menuen Aktiviteter eller ved at klikke på omtalerne på midten af siden.

God fornøjelse.

Fraugde kirke er lukket godt et års tid pga. renovering. Kirken åbnes igen søndag den 26.11.2017.

Alle dåb, vielser og begravelser henlægges til Allerup og Davinde kirker, mens renoveringen står på.

Klik og læs mere.

Del dette:

Fraugde, Allerup og Davinde kirker

Top Fraugde03
Top Davinde05
Top Fraugde04
Top Allerup04
Top Davinde08
Top Fraugde01
Top Allerup06
Top Davinde10
Top Davinde09

Torsdage kl. 11 fra d. 07.09.17
i Davinde kirke

Mandage kl. 16-18
i Fraugde sognegård

Fem tirsdage fra d. 19.09.
i Allerup konfirmandstue

Torsdage kl. 14:15-15:15
på Tingkærskolen

Tre torsdage, 1. gang d. 28.09.
i Fraugde sognegård

Torsdage september-maj
i Fraugde sognegård

Fredag den 13.10.17 kl. 9:30
i Fraugde sognegård

Onsdag den 25.10.17 kl. 19
i Fraugde sognegård

Gudstjenester

BegivenhedDato

Højmesse, Allerup kirke v/ AS

  foregår i: Allerup kirke

24. sep 09:30
10:30
24. sep 09:30 -
10:30

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

  foregår i: Davinde kirke

24. sep 11:00
12:00
24. sep 11:00 -
12:00

Højmesse, Allerup kirke v/ AS

  foregår i: Allerup kirke

1. okt 09:30
10:30
1. okt 09:30 -
10:30

Fyraftensgudstjeneste, Davinde kirke v/ SP

  foregår i: Davinde kirke

3. okt 17:00
18:00
3. okt 17:00 -
18:00

Højmesse, Allerup kirke v/ SP

foregår i: Allerup kirke

8. okt 09:30
10:30
8. okt 09:30 -
10:30

Gudstjeneste og koncert m. Jesper Buhl, Allerup kirke v/ SP

  foregår i: Davinde kirke

8. okt 14:00
15:00
8. okt 14:00 -
15:00

Højmesse, Allerup kirke v/ AS

  foregår i: Allerup kirke

15. okt 09:30
10:30
15. okt 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde sognegård v/ AS

  foregår i: Fraugde konfirmandstue

15. okt 11:00
12:00
15. okt 11:00 -
12:00

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

  foregår i: Davinde kirke

22. okt 09:30
10:30
22. okt 09:30 -
10:30

Højmesse, Allerup kirke v/ AS

  foregår i: Allerup kirke

22. okt 11:00
12:00
22. okt 11:00 -
12:00

AS: Anne Sophie Bredmose Jakobsen

SP: Signe Paludan