Bemærk

Mandag er fast fridag for kirkernes personale.

Fraugde, Allerup og Davinde kirker

Organist, kirkesanger, kirketjener og webmaster

Organist

Martin Aaskilde 
Bangs Boder 26, st.tv.
5000 Odense C

m.aaskilde@gmail.com

Kirkesanger

Trine Lunau Sund
Bækgyden 4
5220 Odense SØ

6590 4209 / 2396 9060
trinelunau@gmail.com 

Kirkekorsanger i Fraugde

Else Birgit Larsen
Lindegårds Allé 7
5220 Odense SØ

6593 4804 / 2175 7195
ebl@lit.dk

Kirkekorsanger i Fraugde

Kaj Wegner Petersen
Ildfuglevænget 85
5260 Odense S

6615 2580
wegner@stofanet.dk

Kirketjener i Fraugde

Elin Fjord Hansen
Hyldegårdsvej 4
5240 Odense NØ

2927 7793 / 6593 8890
elin.kirketjener@gmail.com

Kirketjener i Allerup og Davinde

Jette Knudsen
Thorupvej 70
5220 Odense SØ

6597 2105 / 2460 3685
jette.kirketjener@gmail.com

Kirketjenerafløser samt webmaster og koordinator for kirkeblad

Jørgen K. Munk
Davinde Bygade 13
5220 Odense SØ

6597 3197 / 3131 5813
jkmunk13@gmail.com

Gudstjenester

BegivenhedDato

Juleaften, børnegudstjeneste, Fraugde kirke v/ AS

 

24. dec 10:00
11:00
24. dec 10:00 -
11:00

Juleaften, højmesse, Fraugde kirke v/ AS

 

24. dec 14:00
15:00
24. dec 14:00 -
15:00

Juleaften, højmesse, Davinde kirke v/ SP

  foregår i: Davinde kirke

24. dec 14:30
15:30
24. dec 14:30 -
15:30

Juleaften, højmesse, Fraugde kirke v/ AS

  foregår i: Fraugde kirke

24. dec 15:30
16:30
24. dec 15:30 -
16:30

Juleaften, højmesse, Allerup kirke v/ SP

foregår i: Allerup kirke

24. dec 16:00
17:00
24. dec 16:00 -
17:00

Juledag, højmesse, Allerup kirke v/ AS

  foregår i: Allerup kirke

25. dec 09:30
10:30
25. dec 09:30 -
10:30

Juledag, højmesse, Fraugde kirke v/ AS

  foregår i: Fraugde kirke

25. dec 11:00
12:00
25. dec 11:00 -
12:00

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

  foregår i: Davinde kirke

26. dec 09:30
10:30
26. dec 09:30 -
10:30

Nytårsgudstjeneste, Fraugde kirke v/ SP

  foregår i: Fraugde kirke

31. dec 15:30
16:30
31. dec 15:30 -
16:30

Nytårsgudstjeneste, Allerup kirke v/ SP

  foregår i: Allerup kirke

1. jan 15:30
16:30
1. jan 15:30 -
16:30

AS: Anne Sophie Bredmose Jakobsen

SP: Signe Paludan