Kirkekontoret

Kirkekontor

Oplysninger om fødsels- og dødsanmeldelser, udstedelse af attester og navneændring m.v. fås på kirkekontoret.

Hvis det drejer sig om aftaler om dåb, vielse eller begravelse, skal du kontakte sognepræsterne.

 

Kirkekontoret
Tornbjerg Kirke
Skærmhatten 1
5220 Odense SØ

6615 4182
tornbjerg.sogn@km.dk

Kontorets åbningstider:

Tirsdag til fredag kl. 9:30 – 12.30.

Kordegn

Helle Bang Elnegaard
Kirkekontoret, Tornbjerg Kirke
Skærmhatten 1
5220 Odense SØ

6615 4182
hlbe@km.dk 

Regnskabsfører for Tornbjerg kirke.

Regnskabsfører

Marianne Ditlevsen 
Kirkekontoret, Tornbjerg Kirke
Skærmhatten 1
5220 Odense SØ

6177 9744
marianne@sditlevsen.net 

Regnskabsfører for Fraugde, Allerup og Davinde kirker.

Træffes tirsdage kl. 8-12.

Kirkegårdskontor

Fraugde, Allerup, Davinde og Tornbjerg kirkegårde

Fraugde Kirkegårdskontor
Fraugdevej 75

fraugde.kgd@post.tele.dk

Graver Charlotte Kroneder 
6120 1889

Gudstjenester

BegivenhedDato

Juleaften, børnegudstjeneste, Fraugde kirke v/ AS

 

24. dec 10:00
11:00
24. dec 10:00 -
11:00

Juleaften, højmesse, Fraugde kirke v/ AS

 

24. dec 14:00
15:00
24. dec 14:00 -
15:00

Juleaften, højmesse, Davinde kirke v/ SP

  foregår i: Davinde kirke

24. dec 14:30
15:30
24. dec 14:30 -
15:30

Juleaften, højmesse, Fraugde kirke v/ AS

  foregår i: Fraugde kirke

24. dec 15:30
16:30
24. dec 15:30 -
16:30

Juleaften, højmesse, Allerup kirke v/ SP

foregår i: Allerup kirke

24. dec 16:00
17:00
24. dec 16:00 -
17:00

Juledag, højmesse, Allerup kirke v/ AS

  foregår i: Allerup kirke

25. dec 09:30
10:30
25. dec 09:30 -
10:30

Juledag, højmesse, Fraugde kirke v/ AS

  foregår i: Fraugde kirke

25. dec 11:00
12:00
25. dec 11:00 -
12:00

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

  foregår i: Davinde kirke

26. dec 09:30
10:30
26. dec 09:30 -
10:30

Nytårsgudstjeneste, Fraugde kirke v/ SP

  foregår i: Fraugde kirke

31. dec 15:30
16:30
31. dec 15:30 -
16:30

Nytårsgudstjeneste, Allerup kirke v/ SP

  foregår i: Allerup kirke

1. jan 15:30
16:30
1. jan 15:30 -
16:30

AS: Anne Sophie Bredmose Jakobsen

SP: Signe Paludan