Fraugde, Allerup og Davinde kirker

Gudstjenester

BegivenhedDato

Højmesse, Davinde kirke v/ SP

  foregår i: Davinde kirke

25. feb 09:30
10:30
25. feb 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ SP

  foregår i: Fraugde kirke

25. feb 11:00
12:00
25. feb 11:00 -
12:00

Højmesse, Fraugde kirke v/ AS

 

4. mar 11:00
12:00
4. mar 11:00 -
12:00

Gudstjeneste, Davinde kirke v/ SP, herefter foredrag

 

4. mar 14:00
15:00
4. mar 14:00 -
15:00

Fyraftensgudstjeneste, Davinde kirke v/ SP

  foregår i: Davinde kirke

6. mar 17:00
18:00
6. mar 17:00 -
18:00

Højmesse, Allerup kirke v/ SP

 

11. mar 09:30
10:30
11. mar 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ SP

 

11. mar 11:00
12:00
11. mar 11:00 -
12:00

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

 

18. mar 09:30
10:30
18. mar 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ AS

 

18. mar 11:00
12:00
18. mar 11:00 -
12:00

Palmesøndag, højmesse, Fraugde kirke v/ SP

 

25. mar 11:00
12:00
25. mar 11:00 -
12:00

Palmesøndag, børnegudstjeneste, Allerup kirke v/ SP

 

25. mar 14:00
15:00
25. mar 14:00 -
15:00

Skærtorsdag, højmesse, Davinde kirke v/ SP

 

29. mar 19:00
20:00
29. mar 19:00 -
20:00

Langfredag, liturgisk gudstjeneste, Fraugde kirke v/ AS

 

30. mar 09:30
10:30
30. mar 09:30 -
10:30

Påskedag, højmesse, Allerup kirke v/ AS

 

1. apr 09:30
10:30
1. apr 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ AS

 

1. apr 11:00
12:00
1. apr 11:00 -
12:00

2. påskedag, sanggudstjeneste, Fraugde kirke v/ AS

 

2. apr 10:00
11:00
2. apr 10:00 -
11:00

Fyraftensgudstjeneste, Davinde kirke v/ AS

 

3. apr 17:00
18:00
3. apr 17:00 -
18:00

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

 

8. apr 09:30
10:30
8. apr 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ AS

 

8. apr 11:00
12:00
8. apr 11:00 -
12:00

Ro til tro, Fraugde kirke v/ AS

 

11. apr 19:30
20:30
11. apr 19:30 -
20:30

Højmesse, Allerup kirke v/ SP

 

15. apr 09:30
10:30
15. apr 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ SP

 

15. apr 11:00
12:00
15. apr 11:00 -
12:00

Konfirmation, Davinde kirke v/ SP (Tingkærskolen)

 

22. apr 09:00
10:00
22. apr 09:00 -
10:00

Konfirmation, Fraugde kirke v/ AS (Tingkærskolen)

 

22. apr 10:00
11:00
22. apr 10:00 -
11:00

Konfirmation, Allerup kirke v/ SP (Tingkærskolen)

 

22. apr 11:00
12:00
22. apr 11:00 -
12:00

Konfirmation, Fraugde kirke v/ Jonas Weisenberg (Nørrebjergskolen)

 

27. apr 10:00
11:00
27. apr 10:00 -
11:00

Store bededag, højmesse, Davinde kirke v/ AS

 

27. apr 14:00
15:00
27. apr 14:00 -
15:00

Højmesse, Allerup kirke v/ AS

 

29. apr 09:30
10:30
29. apr 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ AS

 

29. apr 11:00
12:00
29. apr 11:00 -
12:00

Ro til tro, Fraugde kirke v/ AS

 

2. maj 19:30
20:30
2. maj 19:30 -
20:30

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

 

6. maj 09:30
10:30
6. maj 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ AS

 

6. maj 11:00
12:00
6. maj 11:00 -
12:00

Kr. himmelfartsdag, højmesse, Fraugde kirke v/ SP (Nordisk kirkesangsfest)

 

10. maj 10:00
11:00
10. maj 10:00 -
11:00

Højmesse, Allerup kirke v/ SP

 

13. maj 09:30
10:30
13. maj 09:30 -
10:30

Pinsedag, højmesse, Allerup kirke v/ AS

 

20. maj 09:30
10:30
20. maj 09:30 -
10:30

Pinsedag, højmesse, Fraugde kirke v/ AS

 

20. maj 11:00
12:00
20. maj 11:00 -
12:00

2. pinsedag, friluftsgudstjeneste, Sanderumgaards romantiske Have v/ AS og SP

 

21. maj 11:00
12:00
21. maj 11:00 -
12:00

Andagt og foredrag, Davinde kirke v/ Anette Schultz

 

24. maj 19:00
20:00
24. maj 19:00 -
20:00

Højmesse, Fraugde kirke v/ AS

 

27. maj 11:00
12:00
27. maj 11:00 -
12:00

 

AS: Anne Sophie Bredmose Jakobsen

SP: Signe Paludan