Fraugde, Allerup og Davinde kirker

Gudstjenester

BegivenhedDato

Højmesse, Allerup kirke v/ SP

  foregår i: Allerup kirke

30. sep 09:30
10:30
30. sep 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ SP

  foregår i: Fraugde kirke

30. sep 11:00
12:00
30. sep 11:00 -
12:00

Fyraftensgudstjeneste med motown, Davinde kirke v/ MH

  foregår i: Davinde kirke

2. okt 17:00
18:00
2. okt 17:00 -
18:00

Højmesse, Fraugde kirke v/ MH

  foregår i: Fraugde kirke

7. okt 11:00
12:00
7. okt 11:00 -
12:00

Højmesse, Allerup kirke v/ MH

  foregår i: Allerup kirke

14. okt 09:30
10:30
14. okt 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ MH

  foregår i: Fraugde kirke

14. okt 11:00
12:00
14. okt 11:00 -
12:00

Højmesse, Davinde kirke v/ MH

  foregår i: Davinde kirke

21. okt 09:30
10:30
21. okt 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ MH

  foregår i: Fraugde kirke

21. okt 11:00
12:00
21. okt 11:00 -
12:00

Højmesse, Allerup kirke v/ SP

  foregår i: Allerup kirke

28. okt 09:30
10:30
28. okt 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ SP

  foregår i: Fraugde kirke

28. okt 11:00
12:00
28. okt 11:00 -
12:00

Allehelgensgudstjeneste, Allerup kirke v/ SP

  foregår i: Allerup kirke

4. nov 15:30
16:30
4. nov 15:30 -
16:30

Allehelgensgudstjeneste, Fraugde kirke v/ MH

  foregår i: Fraugde kirke

4. nov 17:00
18:00
4. nov 17:00 -
18:00

Allehelgensgudstjeneste, Davinde kirke v/ SP

 

4. nov 19:00
20:00
4. nov 19:00 -
20:00

Fyraftensgudstjeneste m. fløjtespil, Davinde kirke v/ SP

  foregår i: Davinde kirke

6. nov 17:00
18:00
6. nov 17:00 -
18:00

Højmesse, Fraugde kirke v/ SP

  foregår i: Fraugde kirke

11. nov 11:00
12:00
11. nov 11:00 -
12:00

Højmesse, Allerup kirke v/ MH

  foregår i: Allerup kirke

18. nov 09:30
10:30
18. nov 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ MH

  foregår i: Fraugde kirke

18. nov 11:00
12:00
18. nov 11:00 -
12:00

Højmesse, Davinde kirke v/ SP

  foregår i: Davinde kirke

25. nov 09:30
10:30
25. nov 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ SP

  foregår i: Fraugde kirke

25. nov 11:00
12:00
25. nov 11:00 -
12:00

 

AS: Anne Sophie Bredmose Jakobsen

SP: Signe Paludan