Fraugde, Allerup og Davinde kirker

Konfirmationer 2019

Lørdag d. 4. maj og søndag d. 12. maj 2019

Der er her i 2019 konfirmation i Fraugde og Davinde kirker for de tre sognes konfirmander.

I Fraugde står konst. sognepræst Merete Holck for konfirmationerne, og i Davinde varetages konfirmationen af sognepræst Signe Paludan.

Du kan herunder se navnene på årets konfirmander. Der er muligvis et begrænset antal pladser i Fraugde kirke, men hvis du har lyst, kan du møde frem og se, om du kan finde en siddeplads. Kort og telegrammer til de enkelte konfirmander kan afleveres i våbenhuset op til en time før hver konfirmation. 

Vi håber, at alle vore konfirmander vil få en række gode oplevelser denne dag såvel i kirken som i samværet med familie og venner.

Fraugde kirke

d. 4. maj kl. 12

Emma Kastrup Jones 

 

Fraugde kirke

d. 12. maj kl. 9.30

Amalie Møller Vistisen

Clara Ebensgaard Hansen

Frederik Valdemar Skjøth

Jonas Jæger Munkebjerg

Kirstine Grubbe Holmgaard Johansen

Lauritz Schmitt Larsen

Marinella Cohr Mygind Jessen

Noah Alexander Bergendal

Oliver Jørgensen

Pantea Mikkelsen

Signe Andreasen

Simon Peder Jørgensen

Thomas Rust Egedorf

Victoria Mai Nissen

 

 

 

 

Fraugde kirke

d. 12. maj kl. 11.30

Aleksandra Malgorzata Jar

Amalie Sejrup Durck Poulsen

Andreas Munkeboe

Anna Rakel Gudmundsdottir

Christian Bruun Josefsen

Isabella Pytlick Dieckmann

Jannich Christiansen Pedersen

Jasmin Celina Skoven-Kuhn

Mikkel Moberg Juul Larsen

Sebastian Reinhold Andersen

Sebastian Christensen

Simon Falkenberg Vilster

Stella Stevinius Rendbæk

Therese Gad Hougesen Watkins

Victor Stage Sørensen

 

Davinde kirke

d. 12. maj kl. 11.30

Alexander Klintebjerg Riggelsen

Emilie Albjerg Jensen

Laurits Holmskov

Liva Dam Lange

 

 

Gudstjenester

BegivenhedDato

Højmesse, Davinde kirke v/ MH

  foregår i: Davinde kirke

21. jul 09:30
10:30
21. jul 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ MH

  foregår i: Fraugde kirke

28. jul 11:00
12:00
28. jul 11:00 -
12:00

Højmesse, Fraugde kirke v/ SP

  foregår i: Fraugde kirke

4. aug 11:00
12:00
4. aug 11:00 -
12:00

Pilgrimsgudstjeneste, Davinde kirke v/ Anette Foged Schultz

  foregår i: Davinde kirke

11. aug 10:00
10:30
11. aug 10:00 -
10:30

Højmesse, Allerup kirke v/ SP

  foregår i: Allerup kirke

18. aug 09:30
10:30
18. aug 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ SP

  foregår i: Fraugde kirke

25. aug 11:00
12:00
25. aug 11:00 -
12:00

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

  foregår i: Davinde kirke

1. sep 09:30
10:30
1. sep 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ AS

  foregår i: Fraugde kirke

1. sep 11:00
12:00
1. sep 11:00 -
12:00

Fyraftensgudstjeneste m. cellomusik, Davinde kirke v/ SP

  foregår i: Davinde kirke

3. sep 17:00
18:00
3. sep 17:00 -
18:00

Højmesse, Fraugde kirke v/ AS

  foregår i: Fraugde kirke

8. sep 11:00
12:00
8. sep 11:00 -
12:00

AS: Anne Sophie Bredmose Jakobsen

SP: Signe Paludan

MH: Merete Holck