Fraugde, Allerup og Davinde kirker

Konfirmationer 2018

Søndag d. 22. april 2018

Der er her i 2018 konfirmation i alle tre kirker.

I Fraugde står sognepræst Anne Sophie Bredmose Jakobsen for konfirmationerne, og i Davinde og Allerup varetages de af sognepræst Signe Paludan.

Du kan herunder se navnene på årets konfirmander. Der er muligvis et begrænset antal pladser i Fraugde kirke, men hvis du har lyst, kan du møde frem og se, om du kan finde en siddeplads. Kort og telegrammer til de enkelte konfirmander kan afleveres i våbenhuset op til en time før hver konfirmation. 

Vi håber, at alle vore konfirmander vil få en række gode oplevelser denne dag såvel i kirken som i samværet med familie og venner.

Davinde kirke kl. 9

Liva Kønskov Vest

Nanna Schierbeck Hansen

 

Allerup kirke kl. 11

Stine Uller Hansen

Mikkel Thoning Haahr

 

 

Fraugde kirke kl. 10 

Molly Lindegaard Simonsen

Gustav Erik Groth Rasmussen

Benjamin Andersen

Sara Thorup Andersen

Frida Lundager Nielsen

Hrefna Maria Haraldsdóttir

Jennifer Christiansen Pedersen

Mathilde Søndergaard Andersen

Nikoline Kromann Larsen

Lucca Krog Bogh

Christine Hildebrandt

Niklas Løvfelt Nilsson

Christina El-khoury

Noah Oliver Larsen

Noah Holmgaard Madsen

Izabella Elisabeth Jensen

Rasmus Glud

Mathias Liisborg

Mathias Rosenfeldt Ravnholt Jensen

Christoffer Jørgensen

Fie Simone Saaby Hansen

Fie Fjord Kaldahl

Caroline Hjorth Andersen

Simon Bjørk Mikkelsen

Rasmus Foulum-Madsen

Marcus Larsen

 

 

AKTUELT

Du kan læse det nye kirkeblad her.

Klik og kig.

 

OBS: Der er desværre ikke flere ledige pladser til sogneudflugten den 21. juni 2018.

Gudstjenester

BegivenhedDato

Højmesse, Fraugde kirke v/ SP

 

22. jul 11:00
12:00
22. jul 11:00 -
12:00

Højmesse, Allerup kirke v/ AS

 

29. jul 09:30
10:30
29. jul 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ AS

 

5. aug 11:00
12:00
5. aug 11:00 -
12:00

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

 

12. aug 09:30
10:30
12. aug 09:30 -
10:30

Højmesse, Fraugde kirke v/ SP

 

19. aug 11:00
12:00
19. aug 11:00 -
12:00

Højmesse, Allerup kirke v/ NN

 

26. aug 09:30
10:30
26. aug 09:30 -
10:30

AS: Anne Sophie Bredmose Jakobsen

SP: Signe Paludan