Bemærk

Mandag er fast fridag for kirkernes personale.

Fraugde, Allerup og Davinde kirker

Organist, kirkesanger, kirketjener og webmaster

Organist

Kirsten Hegner
Kølstrup Bygade 62
5300 Kerteminde

2561 2249
hegner1@hotmail.com

Kirkesanger

Trine Lunau Sund
Bækgyden 4
5220 Odense SØ

6590 4209 / 2396 9060
trinelunau@gmail.com 

Kirkekorsanger i Fraugde

Else Birgit Larsen
Lindegårds Allé 7
5220 Odense SØ

6593 4804 / 2175 7195
ebl@lit.dk

Kirkekorsanger i Fraugde

Kaj Wegner Petersen
Ildfuglevænget 85
5260 Odense S

6615 2580
wegner@stofanet.dk

Kirketjener i Fraugde

Elin Fjord Hansen
Hyldegårdsvej 4
5240 Odense NØ

2927 7793 / 6593 8890
elin.kirketjener@gmail.com

Kirketjener i Allerup og Davinde

Jette Knudsen
Thorupvej 70
5220 Odense SØ

6597 2105 / 2460 3685
jette.kirketjener@gmail.com

Kirketjenerafløser samt webmaster og koordinator for kirkeblad

Jørgen K. Munk
Davinde Bygade 13
5220 Odense SØ

6597 3197 / 3131 5813
jkmunk13@gmail.com

Gudstjenester

BegivenhedDato

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

  foregår i: Davinde kirke

22. okt 09:30
10:30
22. okt 09:30 -
10:30

Højmesse, Allerup kirke v/ AS

  foregår i: Allerup kirke

22. okt 11:00
12:00
22. okt 11:00 -
12:00

Højmesse, Allerup kirke v/ AS

  foregår i: Allerup kirke

29. okt 09:30
10:30
29. okt 09:30 -
10:30

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

  foregår i: Davinde kirke

29. okt 11:00
12:00
29. okt 11:00 -
12:00

Allehelgensgudstjeneste, Allerup kirke v/ SP

  foregår i: Allerup kirke

5. nov 15:30
16:30
5. nov 15:30 -
16:30

Allehelgensgudstjeneste, Fraugde sognegård v/ AS

  foregår i: Fraugde konfirmandstue

5. nov 17:00
18:00
5. nov 17:00 -
18:00

Allehelgensgudstjeneste, Davinde kirke v/ SP

  foregår i: Davinde kirke

5. nov 19:00
20:00
5. nov 19:00 -
20:00

Fyraftensgudstjeneste, Davinde kirke v/ AS

  foregår i: Davinde kirke

7. nov 17:00
18:00
7. nov 17:00 -
18:00

Højmesse, Allerup kirke v/ AS

  foregår i: Allerup kirke

12. nov 09:30
10:30
12. nov 09:30 -
10:30

Højmesse, Davinde kirke v/ AS

  foregår i: Davinde kirke

19. nov 09:30
10:30
19. nov 09:30 -
10:30

AS: Anne Sophie Bredmose Jakobsen

SP: Signe Paludan